Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html
05:56, 23rd January 2019
Січень 2019
НПВСЧПС
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посилання

 

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

Щотаке глаукома? Причини розвитку, симптоми та рекомендації

 Глаукома важкезахворювання ока, яке за пізньоговиявлення та без адекватного лікуванняпризводить до неминучоїсліпоти

 У 2016 роціекспертнікомісії оглянули близько 24 тисячосіб з вадамизору в Україні. 6650 вперше поставили діагноз. За результатами аналізу стану первинноїінвалідностіінтенсивнийпоказниксклав 1,78 на 10 тис. дорослогонаселення, середпрацездатного – 1,9. 74% людей з інвалідністю по зорумаютьнейродегенеративнізахворювання, середяких перше місцепосідає глаукома.

   «Втратазорувідбуваєтьсянепомітно, поступово, і у більшійчастинівипадківбезболісно. Саме тому пацієнтизвертаються до лікаря, коли вженадтопізно, і повернутиабозберегтизірнеможливо», – зазначає Оксана Вітовська, головнийпозаштатнийспеціаліст МОЗ Українизіспеціальності «офтальмологія».

   За результатами дослідженьймовірністьнастаннясліпоти на одне око через 20 роківпіслявиникненнязахворювання і початку лікуванняскладає 27%, а на обидва ока – 9%. У Європі на глаукому припадає 12% усіхвипадківсліпоти. В Україніфіксуємозростаннядинамікизахворюваності на глаукому.

   У сучаснійофтальмологіїтермін «глаукома» об’єднуєгрупузахворювань, якімаютьрізнепоходження, але якімаютьспільнісимптоми: підвищеннявнутрішньоочноготиску (ВОТ), звуження поля зору, розвитокатрофіїзорового нерва. Захворювання на глаукому можепрогресувати з різноюшвидкістю. Раннєїївиявлення та своєчаснелікуваннядозволяєзберегтизірпротягомтривалого часу.

   Існуютьсимптоми, на яківартозвернутиувагу, та при їхнаявності, терміновозвернутись до лікаря, оскільки вони можутьсвідчити про наявністьглаукоми:

 -«літаючі мушки» перед очима;

 - райдужні кола навколоджереласвітла при погляді на нього;

 - затуманюваннязору, часта змінаокулярів.

   «Раннєвиявленнязахворювання, адекватнелікування та чіткедотриманнярекомендаційлікаря – ось складовіуспіху в боротьбі з цимпідступнимзахворюванням», – наголошує Оксана Вітовська.

 Для діагностикиглаукоминеобхідноперевіритизір, поле зору, стан зорового нерва та виміряти ВОТ.

   Лікувати глаукому можна як медикаментознимизасобами (краплі, уколи, таблетки), так і лазером та хірургічними методами. Однак, існуєнебезпека, що в разінормалізації ВОТ, пацієнтисамостійнопризупиняютьзастосуваннярекомендованихпрепаратів, змінюють режим лікування. А це приводить до щебільшогопрогресуванняглаукоми та прискореннязниженнязору.

 

Пам´яткапацієнту «Якщо у вас глаукома»

   Небезпечними симптомами, якісвідчать про погіршення стану є:

 - Появарайдужнихкіл при погляді на джерелосвітла.

 - Біль в оці та відповіднійполовиніголови.

 - Почервонінняранішеспокійного ока зізбільшеннямйогощільності.

 - Раптовепогіршеннягостротизору.

 Не рекомендується: 

 - Вживати алкоголь.

 - Тривалий час знаходитись в темному приміщенні. Усітелевізійніпередачірекомендуєтьсяпередивлятись в добре освітленійкімнаті.

 - Вживатипротягом дня більше 1,5 л рідини.

 - Приймативанни, та використовуватипроцедури, якісупроводжуються перепадами температури.

 - Займатисьфізичноїпрацею в положенні, коли голова знаходитьсянижче пояса.

 - Прийматилікарськізасоби, якімаютькомпоненти, щорозширюютьзіницю.

 Післявстановленнядіагнозунеобхідно: 

 - Точно виконувативсірекомендаціїлікаря.

 - У встановленітермінипроходитиконтрольні огляди офтальмолога, з обов’язковоюреєстрацієюгостротизору, стану поля зору, рівнявнутрішньо очного тиску та оглядомзорового нерву.

 - У періодміжвізитами до лікарясамостійноконтролювати стан зоровихфункційобох очей (особливо ураженого ока) та рівень ВОТ. Якщо є будь-якідодатковівідхиленнявідзвичайного стану, необхідноякнайшвидшеповідомити про целікаря.

  Джерело: http://moz.gov.ua/

КМУ