Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html
05:16, 23rd January 2019
Січень 2019
НПВСЧПС
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посилання

 

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

4 кроки для контролю діабету протягомжиття

 Національний інститут діабету, шлунково-кишкових і ниркових захворювань США опублікував 4 кроки для контролю діабету протягомжиття. Дізнайтеся більше про діабет, свої показники, як жити з цим захворюванням та залишатися здоровим

Крок 1: Дізнайтесябільше про діабет.

Існують три основні типи діабету: 

   Діабет І типу виникає, коли організм не виробляєдостатньоінсуліну, щобпоглинатицукор (глюкозу) зіспоживаноїїжі, і не можеперетворитийого в енергію для вашоготіла.

   Цукровийдіабет ІІ типу виникає, коли організм не виробляєабо не використовуєінсулінповноюмірою. Ценайпоширеніший тип діабету.

   Гестаційнийдіабетдіагностують у періодвагітності. Може бути наявнимпротягомпевного часу і післянародженнядитини.

  Можливо, вичули, як люди кажуть, щоїхній "цукортрохивисокий". Ці слова можутьнаводити на думку, щодіабет не є важкою хворобою. Це не правильно. Діабет є доситьсерйознимзахворюванням, але ним можнанавчитисякерувати.

 

   Люди з діабетомповиннізробитивибір на користьздоровоїїжі, нормальної ваги та активного способу життя. Їмнеобхідноприйматиліки, навітьякщо вони почуваються добре. Коли рівеньцукру в кровіблизький до норми, люди маютьбільшеенергії, меншевтомлюються, зменшуєтьсявідчуттяспраги, рани гоятьсякраще, зменшуєтьсяризикінфекційнихзахворюваньшкіри та сечовогоміхура. Такожзнижуєтьсяймовірністьвиникненнявикликанихдіабетом проблем зіздоров'ям, таких як: серцевийнападабоінсульт, проблемиіззором, біль, поколюванняабооніміння в руках і ногах, проблеми з нирками, захворюваннязубів і ясен.

Крок 2: Знай свої ABC показникидіабету.

   A1C – аналізкрові, якийвимірюєсереднійрівеньцукрупротягомостанніхтрьохмісяців. Вінвідрізняєтьсявідщоденнихтестів і є доситьважливимдля контролюрівняцукрупротягомдовгогоперіоду часу.

   B – показникикров'яноготиску. Артеріальнийтиск – сила тискукрові на стінкукровоноснихсудин. Якщопоказникикров'яноготискустаютьзанадтовисокими, цеможепризвести до серцевого нападу, інсульту, ураженнянирок і очей. У нормікров'янийтиск для більшості людей з діабетомнижче 140/90.

   C – показники холестерину. Є два типи холестерину в крові: LDL і HDL. LDL або "поганий" холестерин моженакопичуватися і закупорюватикровоноснісудини. Цеможевикликатисерцевийнападабоінсульт. HDL або "хороший" холестерин допомагаєвидалити "поганий" холестерин ізкровоноснихсудин. Нормипоказників є різнимизалежновідвіку та іншихфакторів.

Крок 3: Дізнайтеся, як жити з діабетом.

1) Намагайтесяконтролюватирівеньстресу.

2) Правильно харчуйтеся.

3) Будьте активними.

4) Приймайтеліки для лікуваннядіабету та інших проблем зіздоров'ям, навітьякщовипочуваєтеся добре.

5) Перевіряйтесвої ноги щодня на наявністьпорізів, пухирів, червонихплям і набряклостей.

6) Слідкуйте за гігієноюротовоїпорожнинипостійно.

7) Перестаньте палити.

8) Відстежуйтерівеньцукру в крові.

9) Перевіряйтерівеньвашогоартеріальноготиску.

Крок 4: Забезпечтесобірегулярний контроль, щобзалишатисяздоровим.

   Необхіднозвертатися до спеціалістівпринаймнідвічі на рік для виявлення і лікування будь-яких проблем на ранніхстадіях. При кожному відвідуваннілікармаєпроконтролюватирівень АТ, стан кінцівок та стопи, показникимаситіла. Двічі на рікнеобхіднопроходити A1C тест (абочастіше, якщопоказникибільш, ніж 7). Щорокуважливоперевірятирівеньхолестеролу, обстежуватизуби та ясна, зір, здаватианалізсечі для запобіганнязахворюваньнирок, проводитивакцинаціювідгрипу. Принаймні раз у життінеобхідновакцинуватисявід гепатиту B та пневмонії.

  

Джерело: http://moz.gov.ua/

КМУ