Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html
05:44, 23rd January 2019
Січень 2019
НПВСЧПС
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посилання

 

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

Питання недопущення дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів

  В цій публікації ми розглянемо питання законності недопущення дітей, яким не проведено щеплення, до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів

 

Перш за все, необхідно відзначити, що заборона на відвідування дитячих навчальних та оздоровчих закладів встановлено ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань», в якій викладено наступне: «Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для перебування його в цій установі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється». Законною підставою для недопущення  дитини в  дитячі навчальні та оздоровчі заклади буде стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань». Згідно зі ст. 3 Конституції України: «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Інтереси однієї особи не можуть домінувати над інтересами держави в питанні забезпечення безпеки життя і здоров'я його громадян. Дитина, яка не отримала щеплень, передбачених графіком, стає потенційно небезпечною для оточуючих. Крім того, вона і сама піддається підвищеному ризику захворіти, відвідуючи місця масового скупчення людей.

Отже, держава, встановивши правило про те, що без щеплень дитина не може бути допущена в організовані колективи, реалізує свій обов'язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров'я не тільки всіх дітей у колективі, а й працівників школи, дитячого садка,  оздоровчого чи  іншого дитячого  закладу, в той самий час захищає таким чином саму нещеплену дитину.

Педагогічні працівники, в силу положень все тієї ж ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань»:«... підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам з метою виявлення хворих на інфекційні хвороби та бактеріоносіїв у порядку, визначеному законодавством». Якщо педагогічний працівник ухилиться від проведення обов'язкового регулярного медичного огляду, то, на підставі ст. 46 КЗпП України, він буде відсторонений від роботи. Тобто закон обмежує потенційно небезпечного педагогічного працівника в доступі до дітей і інших членів трудового колективу, незважаючи на наявність конституційного права на працю.

І таке обмеження є, знову-таки, цілком конституційним, оскільки хворий або нещеплений педагогічний працівник несе загрозу життю і здоров'ю як дітей, так і своїх колег. І в даній ситуації також не можна говорити про порушення конституційного права на працю. Упевнені, що ні один з батьків, що вимагають допуску до школи дитячого садка, оздоровчого чи  іншого дитячого закладу  своєї нещепленої дитини, не захотів би, щоб його дитину  навчав викладач без медичного огляду та  без  щеплень згідно віку. Тобто такий, який потенційно небезпечний для здоров'я дітей.

Як встановлено ч. 4 ст. 43 Конституції України: «Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату не нижчу від визначеної законом». Іншими словами, присутність в закладі освіти нещепленої дитини порушує конституційне право педагогів на роботу в безпечних умовах, оскільки така дитина несе потенційну загрозу для їхнього життя і здоров'я.

В лікувально- профілактичних закладах міста є в наявності вакцини , що розраховані  на категорії населення , яким потрібно зробити щеплення відповідно календаря щеплень. Вакцина  до закладів надходить централізовано за рахунок державних постачань .

Для повної інформації стосовно щеплень своїх дітей  потрібно звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря.

КМУ